| Subskrybuj via RSS

2009

  Spotkanie podsumowujące rok 2009

  Po Nieszporach w dniu Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, wszyscy ministranci z naszej wspólnoty spotkali się w salce na plebanii, dokonaliśmy podsumowania kończącego się roku formacyjnego i nagrodziliśmy najlepszych ministrantów.

  Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2009

  22 listopada 2009 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, nasza Parafialna Wspólnota Ministrantów obchodziła swoje patronalne święto. W czasie uroczystych nieszporów do naszej Wspólnoty zostało przyjętych czterech nowych ministrantów i ustanowionych czterech lektorów.

  Diecezjalne Mistrzostwa Tenisa Stołowego 2009

  W dniu 21 listopada 2009 roku, w hali sportowej "Pogoń" w Zabrzu, odbyły się VII Indywidualne Diecezjalne Mistrzostwa Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza. Naszą parafię reprezentowało 14 ministrantów i 2 marianki. W klasyfikacji generalnej, po raz trzeci z rzędu, zajęliśmy pierwsze miejsce.

  Turniej Piłkarski "Dzień Niepodległości"

  W dniu 11 listopada 2009 roku odbył się Turniej Piłki Nożnej z okazji "Dnia Niepodległości", zorganizowany przez naszą parafię. W Turnieju wzięły udział drużyny ministrantów z parafii katedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła, z naszej parafii św. Gerarda oraz młodzież z Gimnazjum nr 5 w Gliwicach. Zawodnicy rozgrywali turniej w dwóch kategoriach wiekowych.

  Spływ kajakowy 2009 - Czarna Hańcza

  15 ministrantów, na czele z księdzem wikarym, część tegorocznych wakacji spędziło w dość aktywnej formie. Z wiosłem w dłoni, pokonaliśmy wodny szlak, położony w malowniczych mazurskich krainach.

  Borkowice

  Młodsi ministranci, wraz z księdzem wikarym, koniec lipca spędzili na rekreacyjno-wypoczynkowym obozie w Borkowicach k. Kluczborka. Gra w siatkówkę, tennis, czy zabawa na basenie to tylko niektóre atrakcje, które zostały uwiecznione na zdjęciach.

  Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Studentów AWF

  13 czerwca 2009 roku, na hali sportowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 odbył się Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez studentów AWF w Katowicach. W Turniej wzięli również udział ministranci z parafii katedralnej w Gliwicach, z parafii NMP Matki Kościoła na Sikorniku, a także młodzież gimnazjalna z Osiedla Waryńskiego. Drużyna naszych ministrantów zajęła II miejsce.

  Diecezjalna pielgrzymka LSO do Rud 2009

  23 maja 2009 roku, ministranci z naszej parafii brali udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Ministrantów do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. W czasie uroczystej liturgii, której przewodniczył Ks. Biskup Gerard Kusz, dwóch z naszych ministrantów zostało ustanowionych Ceremoniarzami (Michał Frej i Michał Zaleski), a jeden - animatorem (Michał Szmidchen). Wyróżnienie za lata wzorowej służby odebrał Mariusz Bijok.

  Towarzyski mecz siatkówki z parafią Świętej Trójcy z Rachowic

  4 maja 2009 roku na hali sportowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 13 odbył się towarzyski mecz siatkówki między parafią św. Gerarda, a parafią Świetej Trójcy w Rachowicach. Mecz zakończył się wynikiem 0:3 dla reprezentacji z Rachowic. Nasz zespół wystąpił w składzie: Mariusz Bijok, Michał Frej, Agata Makowska, Tomasz Mazek, Anna Pietrak, Zofia Pietrak i Michał Zaleski.

  VIII Mistrzostwa Diecezji w Piłce Nożnej 2009 » etap dekanalny » grupa średnia i starsi

  Tydzień po zmaganiach ministrantów ze szkół podstawowych, dnia 28 lutego 2009 roku, swoje mecze w ramach VIII Mistrzostw Diecezji rozegrały drużyny gimnazjalistów oraz ministrantów ze szkół średnich. Podobnie jak w przypadku grupy młodszej, nasza parafia, zajęła tego dnia drugie miejsce w obu kategoriach wiekowych.

  VIII Mistrzostwa Diecezji w Piłce Nożnej 2009 » etap dekanalny » grupa młodsza

  Etap dekanalny grupy młodszej VIII Mistrzostw Diecezji w Piłce Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza, odbył się na hali sportowej w Sośnicowicach 21 lutego 2009 roku. Nasza drużyna zdobyła tytuł wicemistrza dekanatu.

  Rekolekcje w Rychwałdzie 2009

  W dniach od 26 do 29 stycznia, grupa lektorów wraz z księdzem wikarym w trakcie ferii spędziła czas na rekreacyjno-rekolekcyjnym wyjeździe do miejscowości Rychwałd (koło Żywca), gdzie gościli w Domu Formacyjno-Edukacyjnym Ojców Franciszkanów Konwentualnych.