Kościelne

Rok 2016

11 czerwca 2016 roku przedstawiciele naszej wspólnoty uczestniczyli w diecezjalnym dniu wspólnoty LSO w sanktuarium maryjnym w Rudach. Po Mszy św. wręczano dyplomy ks. Biskupa dla wyróżniających się ministrantów i lektorów. Wśród nich byli nasi lektorzy: Kamil Remiszewski, Marcin Kania, Michał Lebiedziński, Grzegorz Mucha i Wojciech Zaleski. Chłopakom życzymy wielu sił i pokoju serca oraz radości z przynależenia do wspólnoty LSO w naszej Parafii.

DSCF2123

Rok 2014

24 maja 2014 roku przedstawiciele naszej wspólnoty ministranckiej uczestniczyli w Pielgrzymce LSO Diecezji Gliwickiej do Sanktuarium MB w Rudach. Podczas spotkania jeden z naszych lektorów – Sebastian Łężny – otrzymał dyplom ks. Biskupa dla wyróżniających się ministrantów. Eucharystii przewodniczył Ks. Bp Gerard Kusz.

DSCF0185

 W kaplicy MB Rudzkiej

DSCF0186

Sebastianowi życzymy wielu sił oraz ciągłej radości z przynależności do wspólnoty ministranckiej.

Rok 2012

W 2012 roku dwóch naszych ministrantów: Krystian Kazik i Wojciech Stolarski, zostało promowanych na stopień ceremoniarza i kolejnych dwóch dotychczasowych ceremoniarzy na stopień animatora: Mateusz Brózda i Maciej Zaleski. Uroczystość odbyła się w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, a Mszy św. przewodniczył Ks. Biskup Gerard Kusz.

Gratulujemy nowo ustanowionym ceremoniarzom i animatorom i życzymy wszelkich potrzebnych łask,
aby wasza posługa w naszej Wspólnocie przynosiła nam i Wam święte owoce.

Rok 2011

W 2011 roku dwóch naszych ministrantów: Tomasz Rebajn i Mateusz Brózda, zostało promowanych na stopień ceremoniarza. Uroczystość odbyła się w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, a Mszy św. przewodniczył Ks. Biskup Gerard Kusz.

Nowo ustanowionym ceremoniarzom życzymy, aby ich bardziej świadomy udział w liturgii był też początkiem prawdziwie przeżywanej chrześcijańskiej dojrzałości.

Rok 2010

W 2010 roku dwóch naszych ministrantów: Maciej Zaleski i Szymon Kwiotek, zostało promowanych na stopień ceremoniarza. Uroczystość odbyła się w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, a Mszy św. przewodniczył Ks. Biskup Gerard Kusz.

 

Gratulujemy nowo ustanowionym ceremoniarzom i życzymy aby bardziej świadomy udział w liturgii był też pomocą i drogą do pogłębiania i przeżywania swej wiary.

Rok 2009

W 2009 roku dwóch naszych ministrantów: Michał Frej i Michał Zaleski, zostało promowanych na stopień ceremoniarza, a jeden: Michał Szmidchen na stopień animatora. Uroczystość odbyła się w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, a Mszy św. przewodniczył Ks. Biskup Gerard Kusz.

Gratulujemy nowo ustanowionym ceremoniarzom i animatorowi, prosząc jednocześnie Boga o wsparcie i wszelkie potrzebne łaski dla nich w czasie posługiwania w naszej Parafialnej Wspólnocie.